تبلیغات
:{ بیمه کار آفرین 5533 }: - سرمایه گذاری در چهار قسم
 
:{ بیمه کار آفرین 5533 }:
امروز توانی و ندانی فردا كه بدانی نتوانی
درباره وبلاگ


بیمه کارآفرین نمایندگی 5533 در راستای معرفی انواع بیمه و بیمه عمر و سرمایه گذاری برای عموم مردم اقدام به راه اندازی این وبلاگ نموده است و باتوجه به احساس نیاز روزافزون هموطنان برای داشتن بیمه نامه عمر مزایا و تسهیلات پیشرفته ترین بیمه عمر ارائه شده در ایران معرفی میگردد لطفا در صورت تمایل سئوالات و نظرات خودرا ارسال فرمایید.

جهت مشاوره رایگان با شماره

09123161251
و
09196248991 تماس حاصل فرمایید.


E.MAIL : karafarin5533@yahoo.com
karafarin5533@gmail.comمدیر وبلاگ : م.ت اقدام
نویسندگان

شاید بتوان سرمایه گذاری را در چهار قسم زیر مطرح نمود و من امیدوارم چنانچه دوستان انتقاد و یا پیشنهادی در این باره داشتند بی هیچ پالایشی آن را مطرح نمایند تا موضوع به بحث و تبادل نظر منطقی دسترسی پیدا کرده ، موجبات آسایش و بهره برداری همگان را شامل باشد .

1 سرمایه گذاری بازاری

البته شاید این نام و یا عنوانی باشد که من برای آن انتخاب کرده ام ولی در این روش اتفاق افتاده در یکی دو دهه اخیر سرمایه گذار در میان دوستان شاغل در بازار کسب و کار سپرده گذاری می نمود ، چنانچه بخاطر آورید شرکت های مضاربه ای زائیده همین حرکت بوده و فرض مثال سود های 3 تا 5 درصدی آنهم به صورت ماهیانه پرداخت میگردید ، اگر چه سود حاصل از این عملیات قطعاً ربوی بوده و صورت شرعی نداشت ولیکن اکثر قریب به اتفاق این اشخاص و یا شرکتها دچار ورشکستگی گردیده سرمایه سرمایه گذار برباد رفته و تازه با عنوان ربا گیرنده و یا نزول خوار مورد عتاب و خطاب واقع میگردید. بنابراین تجربه نشان داد این روش سرمایه گذاری و تحصیل سود و یا درآمد حاصل از سرمایه از هیچ امنیتی برخوردار نبوده و تازه اینکه از حمایت قانونی نیز برخوردار نیست و چه بسا در موقع اثبات ،جرم محسوب خواهد شد .

2 – سرمایه گذاری در بورس

بورس و بازار سرمایه اگر چه در تمامی کشورها و البته در ایران از جایگاه نسبتاً امنی برخوردار است ولیکن متأسفانه ویژه گیهایی دارد که آن را از دسترس عموم مردم دور نگه میدارد . شرکتهای حاضر در بورس از نظارت مورد علاقه مردم برخوردار نیستند ، عمدتاً افزایش و یا کاهش سهام شرکتها تابعی از مسائل سیاسی جامعه است و از همه بدتر اینکه شما درآمد ماهیانه ای از محل خرید سهام نمی توانید کسب کنید و چه بسیار شرکتهایی که طی سالیان متمادی ارزش سهام آنها برابر بوده است و متأسفانه باید اذعان داشت تنها شرکتهای قوی ، اشخاص صاحب سرمایه های کلان و در یک کلمه بورس بازان و شرکتهای کارگزار در بورس اینها برندگان این صحنه بوده اند و در این بخش هم هیچ توصیه ای نمی کنم.

 

3 – سرمایه گذاری در بانک و موسسات مالی و اعتباری

اگر چه آسیب هایی از سوی صندوق های قرض الحسنه در دهه گذشته شامل حال مردم گردید ولیکن با پادرمیانی دولت و نظارت براین موسسات مالی و اعتباری دامنه این آسیب رسانی تا حد قابل ملاحظه ای کاهش یافت و حتی به صفر رسید . در میان این مجموعه بانکها البته در بخش دولتی از امنیت بالاتر و در بخش خصوصی نیز اکنون از پشتوانه بانک مرکزی برخوردار شده اند .

اکنون سود پرداختی توسط این موسسات توسط بانک مرکزی تعیین گردیده و عملاً از یک میزان سود دهی برخوردار هستند و البته غالب حقوقی قرارداد آنها ظاهراً خارج از احکام شریعت نیست و ابراز نظر در این باره از حدود دانایی حقیر خارج است .

اما آنچه مسلم است بانک ها رابطه های پولی امن برای جوامع هستند و در واقع سرمایه گذار با دلالت بانک این سرمایه را در اختیار سرمایه گیرنده قرار میدهد بانک اصل و سود پول را تضمین میکند و تضمینات لازم را نیز از وام گیرنده یا پذیرنده سرمایه اخذ میکند و البته در آمد سرشاری نیز نصیب بانک خواهد بود .شما میبینید که سودپرداختی به سرمایه گذار آنهم در عقد سرمایه گذاری پنج ساله حداکثر 17 تا 19 % است و سود سپرده های کوتاه مدت تا میزان 9 % کاهش می یابد ولیکن در هر مدت و به هر میزان در برابر وام گیرنده نرخ سود 25 % لحاظ خواهد شد .

البته پرداخت وام هایی در قالب های دیگر و با نرخ کمتر وجود دارد که متأسفانه بانک ها به بهانه های مختلف از اعطای آن طفره میروند و آنهم نصیب همگان و یا عموم مردم نیست ، از سوی دیگر چنانچه عقد سپرده ای از سوی سرمایه گذار در کمتر از مدت قرارداد باطل گردد تمام منافع حاصل از آن عقد به نفع بانک ضبط خواهد شد .

این در واقع در اختیار شماست که چگونه بیاندیشید. ولی نکته شایان توجه این است که این سرمایه گذاری، پاداشی جز مبلغ قید شده در قرارداد ندارد و هیچ امتیازی برای شما جدای از آن در نظر نمیگیرد .

بررسی این نوع سرمایه گذاری را بیش از این به عهده شما و مشاوران آشنای شما با این امر میگذارم و البته از حوصله این مقاله نیز خارج میشود .

 

4 – سرمایه گذاری در شرکتهای بیمه

اما نوع چهارم سرمایه گذاری در شرکتهای بیمه و بهتر بگویم عقد قرارداد های بیمه ای با رویکرد سرمایه گذاری خواهد بود . به نظر میرسد این نوع از سرمایه گذاری و البته سود حاصل از عملیات سرمایه گذاری در بیمه که خود رأساً فعالیت های اقتصادی را عهده دار است و می بینیم در کشور نقطه هایی را که شرکت های بیمه ای مشخصاً سرمایه گذاری نموده اند و نظارت مستقیم بر اجرای کار و منافع حاصله دارند و چنین بنظر میرسد که سود دریافتی از جایگاه شرعی بهتری برخوردار باشد چرا که حاصل از مشارکت و انجام کار است . ورجحان برتر این سرمایه گذاری البته در شاخص بیمه عمر این است که شما اولاً در پایان مدت رقم قابل توجهی دریافت میدارید و نفس سپرده گذاری ، پس انداز و سرمایه گذاری همزمان تحقق می یابد و از این بالاتر چنانچه در هر مقطع زمانی از دوران مشارکت خدای ناکرده با حادثه ای مواجه باشید بیمه به کمک شما و همچنین در صورت فوت و فقدان به کمک بازماندگان شما خواهد شتافت این مزیتی نیست که بتوان از آن دیده پوشی کرد .

شرح کامل این موضوع را در اختیار پی جویی شما و تعریف آن توسط کارشناسان بیمه می سپارم تا ابعاد واقعی طرح و سودحاصل از این سرمایه گذاری را توضیح دهند .

بیائید باور کنیم بیمه یک سرمایه گذاری مثبت است ، باور کنیم برخورداری از خدمات بیمه ای در کشور یعنی زندگی در سایه پشتوانه ای محکم یعنی آرامش و رفاه .

باور به اینکه بیمه اول در خدمت شخص بیمه گذار و پس از آن در قبال شخص ثالث انجام خدمت دارد .

و هزاران نیاز دیگر را که بیمه پاسخگوی آن خواهد بود را شناسایی کنیم .

نوع مطلب : مقالات و اطلاعات بیمه، 
برچسب ها :


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :