تبلیغات
:{ بیمه کار آفرین 5533 }: - آرامش در بستر بیمه
 
:{ بیمه کار آفرین 5533 }:
امروز توانی و ندانی فردا كه بدانی نتوانی
درباره وبلاگ


بیمه کارآفرین نمایندگی 5533 در راستای معرفی انواع بیمه و بیمه عمر و سرمایه گذاری برای عموم مردم اقدام به راه اندازی این وبلاگ نموده است و باتوجه به احساس نیاز روزافزون هموطنان برای داشتن بیمه نامه عمر مزایا و تسهیلات پیشرفته ترین بیمه عمر ارائه شده در ایران معرفی میگردد لطفا در صورت تمایل سئوالات و نظرات خودرا ارسال فرمایید.

جهت مشاوره رایگان با شماره

09123161251
و
09196248991 تماس حاصل فرمایید.


E.MAIL : karafarin5533@yahoo.com
karafarin5533@gmail.comمدیر وبلاگ : م.ت اقدام
نویسندگان
29 مهر 90 :: نویسنده : م.ت اقدام

آرامش در بستر بیمه


گروه بانک و بیمه:. بیمه صنعت غریبی است که تاکنون برابر با قابلیت‌هایش بدان توجه نشده است. صنعت بیمه در ایران تاکنون کوشیده تا زمینه امنیت زندگی فراسوی بودن فرد، خانواده و درنهایت جامعه با طراوت باشد و همچنین چشم‌انداز آینده دلگرم و امیدوارکننده رخ بنمایاند. اما نباید فراموش کرد که بیمه علاوه بر امنیت بخشی می‌خواهد دریچه‌های حمایت را برای روزگاران ناسازگاری‌ها، از کارافتادگی‌ها، بی‌سرپرستی‌ها، آسیب دیدگان برآمده از رخدادهای طبیعی و غیرطبیعی، تامین امکانات اولیه زندگی نیازمندان، اشتغال و... و... بگشایدو می‌گشاید. سویه دیگری نیز از فلسفه و اهداف صنعت بیمه در کشورمان را می توان این گونه تعریف کرد که چرخ دنده‌های اقتصاد و داد و ستد و مال التجاره مردمی در بستر ایمنی گردش داشته باشد. حال چقدر این کلیات اهداف بیمه‌ای تحقق یافته و می یابد و به سرمنزل مقصود خواهد رسید.
جدای از این اصول قانونی به دو نکته باید توجه کرد. فرهنگ‌سازی و ارتقای بیشتر آگاهی به شکل ارائه توضیحات فنی به زبان ساده برای مردم و تبلیغات معتبر رسمی برای اعتلای هرچه بیشتر و بهتر فواید بیمه. پدیده بیمه که امروزه نیز عنوان صنعت را پیشوند خود دارد به باور برخی از کارشناسان و اقتصاددانان پیشینه‌ای دیرینه در زندگی انسان دارد. فلسفه و هدف پایه گذاری بیمه با سابقه حدود چهار قرن مأخذ فراگیر شده در بخش‌های مختلف جوامع انسانی، اقتصادی- تجاری حفظ حقوق مالی و جانی مردمان در رهگذر زندگی و جبران زیان وارده در قبال حوادث بوده است. این نگرش به مرور زمان، امروزه در تشکل‌های رسمی و معتبر و در قالب شرکت، سازمان و بنگاه و براساس شروط مدون و نظام‌مند منعقد شده بین یک تشکل (بیمه‌کننده) و شخص (بیمه‌گذار) در متن زندگانی انسان‌ها و جوامع، جایگاه با اهمیت و حیاتی یافته است. بر این مبنا، وظیفه شرکت‌های بیمه‌کننده حفظ حقوق بیمه گذاران در زمینه‌های سلامت و یا اموال بر طبق پیمان نامه بین آنهاست. همانگونه که اشاره شد، در صورت هر نوع وقوع خسارت که احتمال دارد و ممکن می‌نمایاند و مستند بر عقد قرارداد باشد، بیمه‌کننده موظف به جبران زیان جانی و یا مالی بیمه‌گذار است.
لزوم فرهنگ‌سازی و تفهیم ضوابط امروزه بیمه در کشورها نقشی بر تحکیم ساماندهی و فرآیندهای زندگی افراد دارد. بدیهی است آگاه‌سازی، توسعه فرهنگ باوری و تحلیل و تفهیم مقررات و شروط جامع بیمه در تمامی مباحث مربوط به نوع و موضوع قرارداد در چرخه‌های انسانی- اقتصادی و تجاری موجب ثبات امنیت در پروسه زندگی، دادوستدها و ایجاد موقعیت‌های جذب و تشویق مخاطبان بیشتر در هر طیف جامعه می‌شود. شناخت مطلوب و آگاهی از مهندسی صنعت بیمه، سبب ایمنی و آسودگی خاطر در زمان حال و آینده می‌شود. البته عمل به تعهد و نگاهی عادلانه و تامین غرامت، به نوعی احیای ادامه کار و سلامت و... بیمه‌گذار خواهد شد. لازمه حصول این موارد تبیین و تفهیم ماهیت و کیفیت و اطلاع‌‌رسانی جامع مخاطبان و بیمه‌گذاران است. در این شرایط فرد و افراد با اطمینان‌خاطر بیشتر به تصمیم‌گیری و گزینش نوع بیمه می‌پردازد. تاکید بر فرهنگ‌سازی و آگاهی مردمان به لحاظ آن است که سررشته چگونگی انجام عملیات و محاسبات فنی صنعت بیمه در ریخت و ریز زندگی متعارف و معمولی نزد خیلی‌ها، چندان شفاف و قاطعانه نیست و تنها دقایقی، نکاتی هنگام انعقاد قرارداد برای شان توضیح داده می‌شود. بنابراین اطلاع‌‌رسانی و تشریح مقررات قانون بیمه که بالطبع تابع تغییرات ساز و بافت‌های اقتصادی، اجتماعی و... خواهد بود، موجب ارتقای دانش مخاطبان می‌شود و جایی برای گلایه یا تردید در تضعیف حقوق حقه‌شان، باقی نخواهد ماند. این موضوع مهمی است که نباید از آن غفلت کرد. حمایت‌های مردمی و دولتی از صنعت بیمه، پشتوانه‌ای مناسب برای توسعه اقتصادی کشور است و تقویت اقتصادی، گسترش دامنه اشتغال و در نتیجه پویایی، شادابی و امیدواری فزونتر در لایه‌های جامعه می‌گستراند. روزنامه «گسترش‌صنعت» روز «بیمه» را به همه دست‌اندرکاران این صنعت حامی، شادباش می‌گوید.
 منبع: گسترش صنعت

 

 

نوع مطلب : بیمه، مقالات و اطلاعات بیمه، 
برچسب ها :


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :